تبلیغات
پورتال اطلاع رسانی کافی نت دات کام - نرخ بیکاری افراد لیسانس ۲۰ درصد اعلام شد
 
پورتال اطلاع رسانی کافی نت دات کام
هرکجا هستم باشم آسمان مال من است ... .
 
 
چهارشنبه 13 مهر 1390 :: نویسنده : cn .com

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، عبدالرضا شیخ‌الاسلامی‌در شورای عمومی‌مجامع امور صنفی کشور اظهار داشت: بند «و» ماده ۸۰ قانون برنامه پنجم توسعه در دولت تصویب و ابلاغ شده است.

وی افزود: ما می‌دانیم که در جامعه محدودیت‌هایی به لحاظ قانون کار وجود دارد که اما سعی می‌کنیم فرآیند اصلاح قانون را بدون تنش و جوسازی‌های رسانه‌ای دنبال کنیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه با بیان اینکه بیکاری در کشور ما و دنیا یکی از معضلات اساسی است، گفت: اگر مشکل بیکاری حل شود بسیاری از مسائل اجتماعی، سیاسی و امنیتی کاهش پیدا می‌کند.

وی افزود: در دولت دهم توسعه اشغال و سرمایه‌گذاری، سرعت و سامان پیدا کرده است و در شورای عالی اشتغال در ۲ سال آنقدر جلسه برگزار کرده‌ایم که در ۳۰ سال برگزار نشده است و این به معنای نفی زحمات گذشتگان نیست.

وی افزود: دولت نمی‌تواند با دستور شغل ایجاد کند و نمی‌تواند میلیون میلیون کارمند استخدام کند، دولت به دنبال آن است تا بسترهای توسعه اشتغال را فراهم کند.

شیخ‌الاسلامی‌گفت: سال گذشته هدف ما ایجاد یک میلیون و صد هزار شغل بود اما یک میلیون و ششصد هزار شغل ایجاد کردیم به طوری که در تابستان سال گذشته نرخ بیکاری ۱۳٫۶ درصد و در تابستان امسال ۱۱٫۱ درصد بوده است و این نشان می‌دهد که روند بیکاری نزولی است.

وی افزود: ما در کشورمان افراد زیادی داریم که معتقدند بیکارند ولی وقتی به آنها می‌گوییم فلان کار را انجام دهند می‌گویند نمی‌دانیم لذا باید بین بیکار و کارنابلد فرق بگذاریم. واقعیت این است که برخی بیکار نیستند بلکه حال کار کردن ندارند و توانایی انجام کار ندارند.

وی افزود: در نظام آموزشی ضعف زیادی وجود دارد به طوری که جوانان ما لیسانس و فوق لیسانس می‌گیرند اما مهارت کار ندارند باید این افراد ماهر شوند. در همین راستا ما سازمان فنی و حرفه‌ای را تقویت کردیم. نظام آموزش ملی مهارت تدوین کردیم، همچنین نظام ملی صلاحیت حرفه‌ای ایجاد و نظام ملی اشتغال نیز تدوین می‌شود.

وی با اشاره به نظام استاد و شاگردی گفت: این نظام ، نظام خیلی مفید و مقرون به نتیجه‌ای بوده است اما این نظام به خاطر محدودیت‌های قانون کار و الزامات آن منسوخ شده است و در برخی موارد می‌بینیم که کاسب‌های ما دست تنها شده‌اند و کرکره‌ها را پایین کشیده‌اند.

شیخ‌الاسلامی‌گفت: در کشور ما افرادی هستند که با ماهی ۲۰۰ و ۳۰۰ هزار تومان اموراتشان می‌گذرد اما چون قوانین و مقررات اجازه نمی‌دهد از فرصت‌های شغلی محروم هستند و نتیجه این می‌شود که ما ۲ میلیون نفر بیکار داریم و در نرخ بیکاری هم لحاظ می‌شود اما من در همین جا اعلام می‌کنم که قانون کار ظرفیت‌هایی دارد که می‌تواند نظام استاد و شاگردی را فعال کند.

ما در بحث آموزش ۳ شعار داریم اول هر ایرانی حداقل یک مهارت، دوم هر کارگاه یک آموزشگاه و سوم هر کارخانه یک دانشگاه یعنی ایران خودرو باید برای خودش دانشگاه داشته باشد، نباید مصر‌ف‌کننده صرف باشد.

وزیر تعاون، کار و رفاه گفت: اگر یک میلیون واحد صنفی حداقل یک نفر جوان ۱۸ساله را برای آموزش جذب کند نرخ بیکاری ۵ درصد کاهش پیدا می‌کند.

وی افزود: در نظام استاد شاگردی کارفرما با سازمان فنی و حرفه‌ای قرارداد دو جانبه و سه جانبه می‌بندد و یک شاگرد می‌گیرد تا آموزش دهد که این شاگرد کارگر نیست و مشمول قانون کار نمی‌شود. بیمه تأمین اجتماعی ندارد و حقوق آن فقط شاگردانه است که می‌تواند ماهی ۱۰۰ تا ۲۰۰ هزار تومان باشد و فقط از بیمه حوادث استفاده می‌کند که این موضوع را با استانداران مطرح کرده‌ایم و آنها هم از شما حمایت می‌کنند.

شیخ‌الاسلامی‌گفت: نرخ بیکاری افراد لیسانس ۲۰ درصد و نرخ بیکاری دیپلم و زیر دیپلم ۲ درصد است.

به گزارش فارس، پس از اینکه شیخ‌الاسلامی‌نرخ بیکاری دیپلم و زیر دیپلم را ۲ درصد اعلام کرد برخی از اعضای مجامع امور صنفی با صدای بلند اعتراض کردند

نوع مطلب : اخبار استخدامی، اخبار دانشگاهی، 
برچسب ها : نرخ بیکاری افراد لیسانس ۲۰ درصد اعلام شد، نرخ بیکاری، لیسانس، نرخ بیکار لیسانس، نرخ بیکاری افراد لیسانس، 20 درصد، افراد لیسانس،
درباره وبلاگ


کافی نت دات کام شهرضا
پاسداران نبش فرعی 22 ( کوچه سوم )
3241449-0321

Email : cafee.com1@yahoo.com

من فهمیده ام كه اگر خود را علاقه مند به امور دیگران نشان بدهیم آنها را سرشار از شادی و خوشی می كنیم.


تنها چیزی كه دیگران از ما توقع دارند كمی توجه و ابراز علاقه است.


همیشه بوی عطر به آن دستی كه گل هدیه می دهد باقی خواهد ماند.


خوشبختی و سعادت ما متكی به خوشبختی و سعادت دیگران است.


با نشان دادن علاقه و علاقه مند شدن به دیگران، خود را از یاد ببرید.


روزانه یك كار نیك انجام دهید و پس از انجام دادن یك كار خوب لبخند بزنید و شاهد لبخند دیگران باشید.زندگی و وجود ما سراسر راز و معما است كه ما قادر به درك و فهم آن نیستیم.


آدمی برای این خلق نشده كه به رموز عالم حیات پی ببرد، بلكه برای زندگی كردن در آن خلق شده است.


مطالعه اجمالی و جزیی در فلسفه، فرد را به تفكر و بی دینی وا می دارد، اما اگر به فلسفه عمیق بیندیشد او را به سمت دین متوجه می سازد.


من هیچ وقت در جایی كه می توانم بنشینم نمی ایستم و آنجا كه می توانم بخوابم نمی نشینم.

مدیر وبلاگ : cn .com
نویسندگان
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :